Lehed

pühapäev, 24. märts 2019

Kevad käes ja mutid möllavad...


Kevad on käes ja mullamutid möllavad nii mis kole. Ehee, aga siiski juba 1 mutt vähem :) .
Oksa lõikus, riisumine ja peenarde puhastus lehtedest ja muust kuivanud räbust käib tasapisi, nii nagu ilm lubab. Esimesed kevadlilled rõõmustavad silma. Agaruset ogarusest kiskusin juba välja ka ühe laugu, sest näpud sügelesid esimesi umbrohu libesid kähku üles kitkuma enne, kui silmad nimesilti märkasid ja aju salvestas, et tegemist sügisel tellitud uustulnukaga. No õnneks katkes leht varrega ja imepisike sibulik jäi maasse alles. Vahel ei ole ikka üldse kasulik liiga agar olla.
Ja loomulikult on püvililled  tasapisi oma ninad mullast välja pistmas. Uus ootusärevus hinges, kui äkki mõni uustulnuk jälle oma õiekesi demonstreerib. Pildid on seekord nii nagu on, sest üks tüütu tegelane sätib ennast pidevalt pildile või siis peaaegu pildile...7 kommentaari:

 1. Mereäärne õites kevad on ilus! Pildile tikkuv tüütu tegelane aga imearmas

  VastaKustuta
 2. Sul on ikka päris kevad !Mul ei õitse veel peaegu midagi.Sai ka noortega aed korra üle käidud, hoopis teine asi !

  VastaKustuta
 3. Väga imeilus! Teil on kevad oma 2-3 nädalat varajasem kui Võru kandis. 😮

  VastaKustuta
 4. nii kadestamisväärselt uhked lilled on juba, kuigi sa minust vaid kiviviske kaugusel....

  VastaKustuta
 5. Nojah, mõnel on juba suur suvigi varsti käes aga tegelane on udunummi ja täiendab pilte igati. Muideks aedniku kõige suurem vaenlane on teadjate sõnul aednik ise :P

  VastaKustuta
 6. Abiaednik peabki kogu aeg pildil olema. :)
  Aga õitsemise poolest on sul tõesti vähemalt paaripäevane edumaa. Meil õitsevad vaid lumekupp, Tivi, Gargari krookus ja ungari sügislill, kuid märtsikellukeste avanemata õied meenutavad alles kangesti lumikellukest ja krookuste värvi ei ole veel näha.

  VastaKustuta
 7. Nii uhked püvililled juba, mulle see kevadine "ninade" otsimine hirmsasti meeldib.

  VastaKustuta