Lehed

Teisipäev, 3. aprill 2018

Juba ootan, et nad tulevad....PÜVILILLED


Üheks minu vaieldamatuteks kevadisteks lemmikutest on püvililled. Sellelgi aastal on taas oodata minu jaoks uusi õisi. Muidugi on mitmeid selliseid  mis ei  ole veel oma õiget "nägu"  näidanud ja ikka ka uusi tegelasi. Eneselegi üllatuseks, kui kohendasin oma taimenimekirja sain püvililledele 70 erinevat "ühikut", sest kõigil ei ole nime. Isegi kui algelt on nimi olnud, on ilm ja muud tegurid aidanud siltidel kaotsi ja sassi minna.

Imperialised ja mõned muud tegelased..
Need on paraku ainsad kirjulehelised ja ega ausalt öeldes ei ole suurt vahet, kas argentovariegata või aureomarginata. Kui siis tärgates on ühel leheserv kollasem küll, kuid hiljem märkimisväärset vahet lehtedel ei ole. Lutea- imeline kollane.
Kuigi ka Auroral ja Rubra Maximal ma suurt värvi vahet ei leia. Võimalik, et mind on lihtsalt sibulike nimedega tüssatud aga nii on.
Vaatamata sellele ei ole mul püvililli kunagi ülearu :)Striped Beauty- kaunitar, üks paljudest lemmikutest... Sulpherino


See seltskond on  Symphonica. Eelmisel aasta kolmest õitsenust olid kõik erineva tooniga aga eks näis kui ülejäänud kaks ka oma õisi näitavad, ses viis pidi neid olema...

ja siin nad lähemalt..Early Romance
Early Romance ja fritillaria Raddeana on küll ka väga sarnased...


Fritillaria raddeanaPärslased e. Fritillaria persica -Ivory Bell ja Senkoy- olen näinud neid kõikki omal õitsemas aga minu mäletamist mööda küll kahjuks ainult järgmine aasta peale istutamist. Esimene pärslane õitses küll teisel aastal aga püsivateks ei ole nad mul osutunud. 


                                           Püvikad vol 1 tänaseks läbi, katsun teha vol 2 ja äkki vol 3-gi ;)

9 kommentaari:

 1. Sinu püvikad on lausa ime :D ma armastan neid ka aga nemad mind nii väga ei armasta kahjuks, eriti imperialised :(

  VastaKustuta
 2. Ma ise ka imestan nende üle aga ega nii vastutulelikud, et kõik mulle oma õisi näitaksid, nad ka ei ole;)

  VastaKustuta
 3. Need sibulikud on kallid, seepärast ei ole ma nendega rohkem katsetanud kui paar korda. Vesirottidele nad igal juhul maitsesid.

  VastaKustuta
 4. Väga ilus taimegrupp. Tegin ka esimese kolmega katsetust, sel kevadel ehk näeb õisi kui hästi läheb, aga suurt usku väga pole, sest vanast ajast üks väidetavalt mihhailovskii püvikas pole seniajani õitsenud.

  VastaKustuta
 5. Mul ei taha harilik üldse õitseda, pean uurima, mis talle ei meeldi. Mu Laura ühed lemmiklilled. Aga sul on need lihtsalt võrratud.

  VastaKustuta
 6. Imeilusad, sul on seal neile meelepärased tingimused, meie mullad neile ei meeldi, korduvalt katsetatud

  VastaKustuta
 7. Imeilusad. Imperialised mul edenevad ja nn malelauad ka, aga muud tegelased on kõik kaduma läinud. Armsad on nad kõik :)

  VastaKustuta
 8. Äge! Nii võib minugi huvi käivituda :) Mõni taimegrupp armastab oma aednikku, ilmselt on püvilledel sinu grupp.

  VastaKustuta
 9. Imelised, ootan vol2 ja vol3. Minul on nad ka tujukad, püsima on jäänud kirju püvilill ja kamtšatka püvilill.

  VastaKustuta